Grepolis

 

Graj Teraz

Swoją przygodę rozpoczynamy na jednej z wielu greckich wysp, gdzie obejmujemy w posiadanie niewielką osadę, a naszym celem jest uczynienie z niej potężnej metropolii. Kluczem do rozwoju miasta jest zdobywanie nowych terenów, które będziemy mogli zagospodarować, budując nowe struktury spośród gamy 13 budynków o różnym przeznaczeniu.

Należą do nich m.in. chaty drwali, kopalnie surowców czy też porty, pozwalające na podróże drogą morską. Oprócz dbania o odpowiedni poziom zasobów, musimy zatroszczyć się także o rozwój armii. Czynimy to m.in. przez rozbudowę floty oraz zakup różnych mitycznych jednostek, takich jak hydry, pegazy czy mantikory.

Gra zapewnia pełną swobodę w kwestii rozbudowy miasta, a także wyboru taktyki, jaka poprowadzi nas do zwycięstwa. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać drogę dyplomacji, zawierając przymierza i sojusze z innymi grającymi, bądź wstąpić na ścieżkę wojenną, atakując osiadłych w naszym sąsiedztwie graczy. Każdy ze światów gry składa się z ok. 20.000 wysp, stwarzając idealne warunki do potyczek lądowych lub spektakularnych starć, rozgrywających się na pełnym morzu. Ważnym elementem jest więc posiadanie obu typów wojsk.

Źródło: https://www.gry-online.pl/gry/grepolis/ze3df1

Dodaj komentarz