BIG FARM

 

Graj Teraz

BIG FARM – Wieelka Farma (no cóż, wielka to ona będzie jak ją rozbudujemy !) Co to właściwie jest? Już mówię… To obecnie jedna z najlepiej prosperujących DARMOWYCH gier przeglądarkowych w sieci, wydana przez (zapewne wielu graczom znane) studio GoodGame !

Cała zabawa polega na wcieleniu się w postać młodego gospodarza, którego zadaniem jest założenie i stopniowe rozwijanie własnej farmy do takich rozmiarów, by z małego niepozornego, często zniszczonego gospodarstwa stworzyć prawdziwe IMPERIUM ROLNICZE przynoszące ogromne dochody i szacunek pozostałych graczy !

Wydawać by się mogło że samodzielne założenie i dalszy rozwój naprawdę dobrze i sprawnie działającej farmy jest nie lada wyzwaniem… Nic bardziej mylnego ! By zostać dobrym farmerem i zarządcą w jednym wcale nie potrzeba specjalnych umiejętności. Co trzeba zrobić by nasze gospodarstwo ładnie się rozbudowywało i przynosiło satysfakcjonujące zyski ? Przede wszystkim należy pamiętać o ciągłym produkowaniu wielorakich towarów, po drugie o ich nieustannym  przetwarzaniu, a następnie o  sprzedawaniu powstałego produktu. By tak się działo, gracz musi tworzyć kręgi gospodarcze. Niezbędne jest siane i pielęgnowanie naszych plonów ich zbiór i przetwarzanie na pożądane produkty.

Nasze produkty możemy sprzedawać na targu i dzięki temu zdobywać pieniądze do dalszej rozbudowy naszego małego królestwa,  możemy też wymieniać się swoimi zbiorami z innymi graczami. Co by tu jeszcze .. Ahh no tak zwierzęta ! Zwierzęta stanowią ważną część, dobrze działającego gospodarstwa, dlatego na swojej farmie każdy gracz powinien je hodować.

screen_02 (wildtangent.com)

By Twoja upragniona Farma wyróżniała się na tle innych graczy (którzy zzielenieją z zazdrości widząc jaki z Ciebie gospodarz), a co najważniejsze sprawnie funkcjonowała, niezbędny jest Twój wkład w infrastrukturę swojego skrawka ziemi. Co to znaczy? Mniej więcej to,  żebyś systematycznie (i w razie potrzeby ) stawiał różnego rodzaju budynki (gospodarcze), w których będziesz miał możliwość przetwarzania i przechowywania swoich produktów/plonów/zwierząt. Tak tylko wspomnę, że systematyczne rozbudowywanie swojego  gospodarstwa znacznie zwiększa jego efektywność i tym samym zwiększa wydajność Twojej Big Farm, ponadto budowa lepszych budynków  gwarantuje też oszczędzenie miejsca, które zechcielibyśmy przeznaczyć np. pod zasiew kolejnych plonów. Jak to w życiu bywa…  Ktoś zapyta… „Czy powiększenie naszej farmy jest możliwe??” Odpowiedź brzmi: TAK (uff całe szczęście!), „Jak?” – Otóż jest to możliwe,  gdyż każdą farmę otaczają porośnięte trawą nieużytki (jakieś zielone krzaki), dlatego jeśli uznasz, że brakuje Ci miejsca, a wysokość twoich funduszy pozwoli Ci na kupno nowych, dodatkowych terenów do użytku własnego, to obszar Twojego królestwa na pewno się  powiększy ( ;D). Kolejna dobra informacja to ta, że istnieje możliwość zmiany nazwy naszej farmy… ALE, że w życiu nie ma nic tak do końca za darmo, tak za zmianę nazwy trzeba wyłożyć monety..

goodgame_bigfarm

Czujesz, że masz za dużo na głowie, zbyt wiele obowiązków? Stresujesz się kolejną pracą na gospodarstwie?  NIE w tym świecie ! W zarządzaniu gospodarstwem pomoże Ci nikt inny jak Twoi zaufani pracownicy, którzy zdołają odciążyć Cię od męczących obowiązków, jednak musisz pamiętać, by i dla nich praca nie była katorgą. To właśnie Twoim zadaniem będzie dbanie o ich dobre samopoczucie. Tylko tyle i aż tyle,  dlaczego? Bo jak humor dopisuje, to i pracownicy  spełniają swoje zadania lepiej, sprawniej, szybciej i co najważniejsze TANIEJ !  Twoim podwładnym na szczęście łatwo poprawić stan ducha, wystarczy, że raz na jakiś czas zadbasz o to by poprawić wystrój twojej farmy np. budując kilka ładnych dekoracji i co najważniejsze,  pamiętaj o zapewnieniu swoim podwładnym trochę godziwego wypoczynku po ciężkim dniu pracy na roli ( ? )!

Gdzieś w tekście wspomniane było, że w życiu nie ma nic za darmo. Mała poprawka, TA GRA JEST ZA DARMO! W świecie Big Farm możesz grać kiedy i gdzie chcesz, dlaczego? Bo dostęp do gry jest bardzo prosty, wymaga jedynie dowolnej przeglądarki internetowej i oczywiście dostępu do Internetu, ale sądząc po tym, że tu jesteś i to czytasz, warunki zostały spełnione, więc na co czekasz?

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=oW-KdXWuNEI

Dodaj komentarz